Firmast

AS Ingle on juhtiv tööstuskemikaale edasimüüja Eestis.

Ingle alustas oma tegevust 1993. aastal endise kolhoosi Estosteriili tsehhi baasil, mis loodi 1981.aastal ja tootis desinfitseerimisvahendeid endisele Nõukogude Liidu turule.

Uueks eesmärgiks oli rajada kaasaegne Euroopa Liidu nõuetele vastav keemia tooraineid vahendav ettevõte. Nüüdseks omame ainulaadset, kaasaegset keemia tooraine terminali Eestis (Baltikumis). Tänapäeval on meil ladudes saadaval üle 400 kaubaartikli.

Meie eriala nõuab eriti keskkonnasäästlikke tööprintsiipe. Seoses sellega omistati 2008. aastal Inglele ISO 14001:2004 sertifikaat.

Oma töös järgime jätkuvalt keskkonnasäästlikke põhimõtteid. Ingle on Eesti Keemiatööstuse Liidu liige, mille kaudu oleme liitunud vabatahtliku rahvusvahelise keemiatööstuse programmiga Hoolime ja Vastutame. Meie tegevus vastab Euroopa Liidu määrusele REACH (Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals).

Usume, et vabatahtlikel päästjatel on vajalik igakülgne toetus. Selle eesmärgiga oleme teinud ka omapoolseid panuseid ühiskonna turvalisuse tõstmisse. Ingle poolne toetus ei ole jäänud tähelepanuta – 2012. aastal tunnustati esmakordselt ettevõtteid Vabatahtlike päästjate toetaja, kus ka Ingle pälvis esimeste seas Vabariigi Valitsuse ametliku tunnustuse.